E-Fiyat

                   

E-Randevu

                                           

E-Test Sonucu

                                                

Günün İpucu

Meyve,sebze ve buğday üzerine yapılan araştırmalar,bu gıdaların içeriğindeki vitamin,mineral ve proteinler miktarlarında son elli yıl içerisinde %5 lik ile %30 arasında bir düşüş olduğunu göstermektedir. 

Diğer ipuçlarını görmek için tıklayınız.

Diyet Sürecimiz

Merkezimiz diyet programlarına başvuran üyelerimiz Beslenme ve Diyet Uzmanlarımız ile ön görüşmeye alınır. Ön görüşmenin amacı kişilerin yaşam tarzları, hedef kiloları ve günlük yaşamları hakkında bilgi edinmektir. Ön görüşmenin ardından, vücut analizi işlemine geçilir.

Vücut Analizi, vücudumuzdaki yağ ve kas dokusu, su oranı, şimdiki kilomuz, ideal kilomuz, kilomuzun vücudumuzdaki dağılımı ve bazal metabolizma hızımızı belirler. Analiz esnasında vücut 5 bölgeye ayrılarak her bir bölge hakkında ayrıca bilgi verilir.

Program Belirleme aşamasında uzman diyetisyenimiz vücut analizinin kendisine verdiği bilgiler ışığında kilo fazlalığı ve Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre hangi aşamada olduğunu tespit eder.Daha sonra tespit edilen kilo fazlalığının giderilmesi ve/veya daha sağlıklı bir forma kavuşabilmek için gerekli programın belirlenmesi aşamasına geçilir.

Beslenme Programı oluşturulurken dikkate alınan bir diğer kıstas Check-Up (sağlık kontrolü) sonuçlarıdır. Eğer kişi vücut analizi sonucunda fazla kilolu-obez (şişman) ise aşağıdaki check-up programı uygulanır: 

Doktor Muayenesi - EKG - Tam Kan Sayımı - Açlık kan şekeri - Kolesterol total - Kolesterol HDL - Kolesterol LDL Trigliserid

Eğer kişi vücut analizi sonucunda zayıf - aşırı zayıf ise aşağıdaki check-up programı uygulanır: Doktor Muayenesi - Akciğer Grafisi - Tam Kan Sayımı - FT3 - FT4 - TSH - Sedimentasyon - Dışkıda Parazit Doktor Muayenesi 

Check-Up sonuçları uzman doktor tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeden sonra, kişi genel bir doktor muayenesinden geçirilir. Eğer Check-Up sonuçlarında bir sağlık problemi veya risk belirlenir ise sorun daha detaylı incelenerek, kilo fazlalığı ile bağlantısı olup olmadığını saptanır. Doktor muayene bulgularını, tahlil sonuçlarını ve eğer bir tedavi öneriyor ise öngördüğü tedavi şeklini diyetisyen ile paylaştıktan sonra kişinin Beslenme Programının belirlenmesi aşamasına geçilir.

Beslenme Programları ve program süreleri, kişilerin kilo fazlası, fiziksel aktivitesi, metabolizma hızı ve vücut analiz sonuçlarına ve laboratuvar test sonuçlarında elde edilen verilere göre belirlenmektedir. Programa başlandıktan sonra her hafta düzenli olarak kilo kontrolü gerçekleştirilir, 4 hafta sonra ise tekrar vücut analizi yapılarak üyemizin yağ dokusu- kas dokusu - su oranı, şimdiki kilosu -ideal kilosu, kilonun vücuttaki dağılımı ve bazal metabolizma hızı tekrar kontrol edilir.

Beslenme Programı için kurumumuz doktor ve diyetisyenleri tarafından geliştirilmiş olan DOZ DİYET SİSTEMİ ile uygulanmaktadır. Doz Diyet Sistemi’ ne göre kişilerin günlük alması gereken DOZ değerleri hesaplanır. Üyemize tüm besinlerin ve alternatif birçok menünün DOZ değerlerinin belirtildiği kitapçık ile gün içinde tüketilenlerin not alınabileceği ve böylece kontrollü beslenmeye yardımcı olan Diyet Günlüğü teslim edilir.

Sporcu Beslenmesi

Promedical

Sporcular için vermiş olduğumuz diyet programı diğer hazırladığımız programlardan farklı olmaktadır.

Çocuklarda Beslenme

Promedical

Çocuğunuzun kilosunun sağlıklı olduğundan emin misiniz?

Bölgesel Zayıflama

Promedical

Basen - Göbek - Baldır - Bacak bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için

Selülit Tedavisi

Promedical

Selülite dair aklınıza takılan her şeyi burada bulabilirsiniz

Diyet Sürecimiz

Promedical

Analiz + Check-Up + Muayene + Beslenme Programı + Online Takip

Hamilelikte Beslenme

Promedical

Rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçirmek için nasıl beslenmeli ?