E-Fiyat

                   

E-Randevu

                                           

E-Test Sonucu

                                                

Günün İpucu

Meyve,sebze ve buğday üzerine yapılan araştırmalar,bu gıdaların içeriğindeki vitamin,mineral ve proteinler miktarlarında son elli yıl içerisinde %5 lik ile %30 arasında bir düşüş olduğunu göstermektedir. 

Diğer ipuçlarını görmek için tıklayınız.

Diyet Programları

surec

Merkezimiz diyet programlarına başvuran üyelerimiz Beslenme ve Diyet Uzmanlarımız ile ön görüşmeye alınır. Ön görüşmenin amacı kişilerin yaşam tarzları, hedef kiloları ve günlük yaşamları hakkında bilgi edinmektir. Ön görüşmenin ardından, vücut analizi işlemine geçilir. Vücut Analizi, vücudumuzdaki yağ ve kas dokusu, su oranı, şimdiki kilomuz, ideal kilomuz, kilomuzun vücudumuzdaki dağılımı ve bazal metabolizma hızımızı belirler. Analiz esnasında vücut 5 bölgeye ayrılarak her bir bölge hakkında ayrıca bilgi verilir.

Program Belirleme aşamasında uzman diyetisyenimiz vücut analizinin kendisine verdiği bilgiler ışığında kilo fazlalığı ve Dünya Sağlık Örgütü standartlarına göre hangi aşamada olduğunu tespit eder. Daha sonra tespit edilen kilo fazlalığının giderilmesi ve/veya daha sağlıklı bir forma kavuşabilmek için gerekli programın belirlenmesi aşamasına geçilir. Beslenme Programı oluşturulurken dikkate alınan bir diğer kıstas Check-Up (sağlık kontrolü) sonuçlarıdır.

Eğer kişi vücut analizi sonucunda fazla kilolu-obez (şişman) ise aşağıdaki check-up programı uygulanır:  Doktor Muayenesi - EKG - Tam Kan Sayımı - Açlık kan şekeri - Kolesterol total - Kolesterol HDL - Kolesterol LDL Trigliserid Eğer kişi vücut analizi sonucunda zayıf - aşırı zayıf ise aşağıdaki check-up programı uygulanır: Doktor Muayenesi - Akciğer Grafisi - Tam Kan Sayımı - FT3 - FT4 - TSH - Sedimentasyon - Dışkıda Parazit Doktor Muayenesi  Check-Up sonuçları uzman doktor tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeden sonra, kişi genel bir doktor muayenesinden geçirilir.

fotolia_6593046_s

Zayıflama programlarımız, sağlıklı ve bilimsel kilo vermenin tek yolu beslenmeyle alınan ve aktiviteyle harcanan enerjinin kontrol edilmesi esasına dayanır.

gobek_1238611812_1242403937

Merkezimizde kilo alma diyeti kişinin kilo alamayışının medikal nedenleri tespit edilip, tedavi edilmesinden sonra kendi özellikleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir.

kilokoruma

Yaş ilerledikçe ideal kilo artış gösterdiğinden hep aynı kiloda kalmayı hedeflemek yerine, programlarımızda yaşa göre ideal kiloyu korumak temel alınır. 

dozdiyet

Merkezimiz diyetisyenleri tarafından geliştirilmiş olan bu sistemin amacı, sizi karmaşık kalori hesaplarından kurtararak sağlıklı kilo kaybetmenize yardımcı olmaktır.

hamileliktebeslenme

Gelişmekte olan bebeğinizin dışardaki yaşama yeterli olarak hazırlanmasını sağlamanın dışında, rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçirmek için de doğru beslenmeniz gerekir.

cocuk obezite icin

Çocuklar bebekliklerinden itibaren rutin kontrolleri sırasında yanısıra iştah durumları, her ay ne kadar kilo artışı olduğuna dair pediatri doktoru tarafından izlenirler.

fotolia_29424633_s

Merkezimiz diyetisyenleri tarafından geliştirilmiş olan bu sistemin amacı, sizi karmaşık kalori hesaplarından kurtararak sadece günlük almanız gereken DOZ miktarına göre beslenmenizi ve sağlıklı kilo kaybetmenizi sağlamaktır.

Sporcu Beslenmesi

Promedical

Sporcular için vermiş olduğumuz diyet programı diğer hazırladığımız programlardan farklı olmaktadır.

Çocuklarda Beslenme

Promedical

Çocuğunuzun kilosunun sağlıklı olduğundan emin misiniz?

Bölgesel Zayıflama

Promedical

Basen - Göbek - Baldır - Bacak bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için

Selülit Tedavisi

Promedical

Selülite dair aklınıza takılan her şeyi burada bulabilirsiniz

Diyet Sürecimiz

Promedical

Analiz + Check-Up + Muayene + Beslenme Programı + Online Takip

Hamilelikte Beslenme

Promedical

Rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçirmek için nasıl beslenmeli ?