E-Fiyat

                   

E-Randevu

                                           

E-Test Sonucu

                                                

Günün İpucu

Meyve,sebze ve buğday üzerine yapılan araştırmalar,bu gıdaların içeriğindeki vitamin,mineral ve proteinler miktarlarında son elli yıl içerisinde %5 lik ile %30 arasında bir düşüş olduğunu göstermektedir. 

Diğer ipuçlarını görmek için tıklayınız.

Yürümek için en iyi 8 neden

Sağlıklı bir kalp için yürüyün

Yürüyüş kolesterol seviyenizi düşürür, Kardiyo-Vaskuler hastalık riskini azaltır,kalbi,akciğeri ve kasları kuvvetlendirir.Güçlü bir kalp dinlenme durumunda daha fazla kan pompalar ve böylece dinlenme durumunda vücudun harcadığı enerji artar. 

Hipertansiyon ve Diyabet riskini azaltmak için yürüyün

Düzenli yürüyüşler diyabetli bireylerde kan basıncını düzenler(kan basıncını düşürür)  ve beden kitle indeksini azaltır.Düşük kan basıncı böbrek fonksiyon bozukluklarına,kalp krizin ve felç durumuna karşı korur.Yürüme kas hücrelerinin daha fazla glikoz(şeker) kullanmasını sağlar.Kandaki fazla olan insülin hormonu düzeyini düşürür,yani insülin hassasiyetini arttırır.

Kanserin etkisini ve riskini azaltmak için yürüyün

Özellikle kolon kanserinde,tempolu yürüyüşler yiyeceklerle alınan karsinojen maddelerin bağırsaklarda tutunmasını önler ve bu maddelerin atılmasını sağlar.Kan dolaşımını hızlandırır,arttırdığı pozitif enerji ile beraber kemoterapinin yan etkilerini azaltabilir.

Düşük doğum riskini azaltmak için yürüyün

Gebelikte yürümek yorgunluk ve hamilelikle ilgili sancıları azaltır,kilo artışını kontrol eder ve gebelik diyabeti riskini azaltır. Uterus (rahim) kasılmalarına sebep olan hormonal dalgalanmaları düzenleyerek   doğal düşük yapmanızı önleyebilir.

Aklınızı ve ruhunuzu gençleştirmek için yürüyün

Yürümenin faydaları sadece vücut sağlığınız için değil aynı zamanda akıl sağlığınız için de çok fazla.. Yürümeyle beraber stres ,endişe,depresyonun yarattığı olumsuz etkiyi silebilirsiniz,özellikle  yürüyüşle başlayan günlerde kendinizi  hem fiziksel hem de ruhsal açıdan diğer günlere göre daha iyi hissedersiniz.

Kilo kontrolü için yürüyün

Uygun egzersiz ve bir diyet programının yardımıyla vücut yağ kitlenizi azaltabilirsiniz. 1,5 km boyunca orta derece tempolu yürüyerek 60-100 kkal. arası yakabilirsiniz.Bunu haftada  3 kez 3 km şeklinde tekrarladığınızda ayda yaklaşık olarak 1-1,5 kg arası verebilirsiniz.Her gün 45 dakika orta derece tempolu yürüyüşle beraber daha ince bel çevresine sahip olabilirsiniz.

Beyin gücünü arttırmak için yürüyün

Yürüme kan akışını düzenler,beyin için oksijen sağlar.Beyin fonksiyonlarını geliştirir ve hatırlama yeteneğini arttırır.Tüm bunların yanı sıra orta derecede fiziksel aktivitenin Alzheimer ve Demans (bunama) riskini azaltabileceği bilinir.

Ömrünüzü uzatmak için yürüyün

Her gün 30 dakikalık fiziksel aktivite yaşam sürenizi 1,3 yıl uzatabilir. Daha önemlisi,ileri yaş durumuna bağlı hastalıkları örneğin, Osteoartrit gibi gelişmesini önleyebilir veya tedavi edebilir.

Doktorunuza danışmadan yürümeyin

Vücudunuzda herhangi bir sağlık sıkıntınız varsa yürüyüşe başlamadan öncelikle kesinlikle doktorunuza danışın.Ciddi sağlık sıkıntılarına sebebiyet vermeden önce fiziksel aktivitenizi ne sıklıkla ne derecede yapmanız gerektiğinden emin olun.

Sporcu Beslenmesi

Promedical

Sporcular için vermiş olduğumuz diyet programı diğer hazırladığımız programlardan farklı olmaktadır.

Çocuklarda Beslenme

Promedical

Çocuğunuzun kilosunun sağlıklı olduğundan emin misiniz?

Bölgesel Zayıflama

Promedical

Basen - Göbek - Baldır - Bacak bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için

Selülit Tedavisi

Promedical

Selülite dair aklınıza takılan her şeyi burada bulabilirsiniz

Diyet Sürecimiz

Promedical

Analiz + Check-Up + Muayene + Beslenme Programı + Online Takip

Hamilelikte Beslenme

Promedical

Rahat ve sorunsuz bir hamilelik geçirmek için nasıl beslenmeli ?